Dr. Nagihan Çakar Bikiç 3. Uluslararası Siirt film Festivali Özel Programının Moderatörlüğünü Üstlendi

Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nagihan Çakar Bikiç, Anadolu Haber Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Şaban Kızıldağ ve Sabah Gazetesi Yazarı Ferhat Ünlü'nün de konuk olduğu 3. Uluslararası Siirt film festivali özel programının moderatörlüğünü üstlendi.

"Netflix ve Sinema İlişkisi"nin konuşulduğu tv programda; sinema, film festivalleri, film festivallerinin şehirlere katısı, film endüstrisi,  dijital platformlar Netflix ve sosyal medya gibi konular da detaylıca masaya yatırıldı.

Dr. Nagihan Çakar Bikiç 3.Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali“nin Seçici Kurulunda Görev Aldı

Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi  Dr. Nagihan Çakar Bikiç; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Organizasyonu ile düzenlenen,  jüri başkanlığını Şükrü Avşar’ın yaptığı ve ana jüride pek çok başarılı sinemacı, yapımcı, yönetmen, yazar, senaristin yer aldığı 3.Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali“nin seçici kurulunda yer almıştır. Festivalin Gala Gecesi 9 Ekim de Siirt’te düzenlenecektir. 

İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğrencileri “Tasarım Çalıştayı”na Katıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İletişim ve Tasarımı Bölümü’nde Ders Saat Ücretli (DSÜ) olarak görev yapan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Emin Kahraman başkanlığında, 17-27 Haziran tarihleri arasında “Tasarım Çalıştayı” düzenlendi. Arzu Sabancı’nın başkanlığını yürüttüğü EPOS 7 derneği ile YTÜ SATPARK iş birliğinde gerçekleştirilen çalıştaya, 6 üniversiteden tasarımcı 8 öğretim elemanı ve 7 üniversitenin tasarım bölümünde eğitimine devam eden 34 öğrenci katıldı. 

Arş. Gör. Sezer Ağgez’in “Fatma’dan Sonra 40 Yıl” İsimli Belgesel Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 2020 yılı üçüncü dönem başvurularında değerlendirmeye aldığı 476 projenin 71 tanesi, Bakanlık tarafından desteğe değer görüldü. Değerlendirme sonucunda İletişim ve Tasarımı Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Sezer Ağgez’in “Fatma’dan Sonra 40 Yıl” isimli belgesel projesi de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmeye hak kazandı. Kendisini ve ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 

İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğrencimizin Kısa Filmi, “2 Oda 1 Kısa” Yarışmasında Mansiyon Ödülü Aldı

İletişim ve Tasarımı Bölümü öğrencilerimizden Yaşar Genç’in “Karantina Hanımı” adlı kısa filmi, İzmir Vakfı, İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen “2 Oda 1 Kısa” Kısa Film Yarışması’nda 186 film arasından “Mansiyon” ödülü aldı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İletişim ve Tasarımı Bölümü Mezunumuzun Video Art Çalışması, “Uluslararası Miden Film Festivali”nde Sergilenmeye Hak Kazandı

İletişim ve Tasarımı Bölümü 2018 yılı mezunlarımızdan Melisa Nil Yeşil’in “Photos Hacking” adlı video art çalışması, Yunanistan’da düzenlenen “Uluslararası Miden Film Festivali”nde sergilenmeye hak kazandı. Mezunumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İletişim ve Tasarımı Bölümü Hocalarımızdan Ömür Kınay, Bakırköy Kent Konseyi Engelli Meclisi’nde Canlı Yayın Yaptı

Bakırköy Kent Konseyi Engelli Meclisi, İletişim Tasarımı Bölümü hocalarımızdan Ömür Kınay’a “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında Instagram hesaplarının bir günlük kullanımını vererek program yapma teklifinde bulundular. Kınay, bunun üzerine 15 Mayıs Cuma saat 15.00’te İKÜ İşaret Dili Korosu Şefi & Eğitmen Gökben Keleş ile öğrencilerinin katıldığı bir canlı yayın düzenledi. Kültür Noktası iş birliğinde düzenlenen etkinlikte moderatörlük görevini üstlenen Ömür Kınay, programın ilk etabında Eğitmen Gökben Keleş’i canlı yayınına konuk etti.

“Deprem ve Ardında Getirdiği Engelli Hayatlar” E-Söyleşisi

İKÜ Farkındaysan Kulübü, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında 14 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da “Deprem ve Ardında Getirdiği Engelli Hayatlar” başlıklı bir e-söyleşi düzenledi. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’nin konuşmacı olduğu etkinlikte, beklenen büyük İstanbul depremi ile 27 Eylül 2019 tarihinde yaşanılan 5.8’lik Silivri depreminin COVID-19 nedeniyle gündem dışı kalması konuları konuşuldu. Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı olan Av.