Kültürlüler Yarışıyor! Propia İletişim Kampanyası Yarışması

Türkiye’nin önde gelen dermatologlarından Doç. Dr. Yasemin Oram tarafından geliştirilen Propia, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerine özel yarışma düzenliyor. Jürinin değerlendirmesi sonucu Propia için en iyi dijital proje önerilerini hazırlayan ilk 3 öğrenci, birbirinden güzel ödüllerin sahibi olacak. 

 Yarışmanın Katılım Koşulları: 

"Kültürlüler Yarışıyor... Propia İletişim Kampanyası Yarışması Brief Toplantısı"

Türkiye’nin önde gelen dermatologlarından Doç. Dr. Yasemin Oram tarafından geliştirilen Propia, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerine özel yarışma düzenliyor. Birbirinden güzel ödüllerin dağıtılacağı yarışmanın bilgilendirme toplantısı, 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 18.00’da Propia Pazarlama Müdürü Ediz Nahit’in katılımıyla gerçekleştirilecek. Tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. 

“Sektör Profesyonelleriyle Atölye Dersleri II: Kurum İçi İletişim ve Networking”

İletişim Sanatları Bölümü’nde Öğr. Gör. Berrak Köten’in verdiği “Kurum Kültürü” dersi kapsamında, 8 Aralık 2020 Salı günü GoodWorks İletişim Danışmanlığı Müşteri Grup Direktörü Tuğçe Oral’ın konuşmacı olduğu workshop düzenlendi. İletişim sektöründe iş bağlantılarının ve iç iletişimin önemine dikkat çeken Oral, networking ve kurum içinde gerçekleştirilen proje çalışmalarını örneklerle anlattı. İletişim alanında kariyer planlayan öğrencilerimize tavsiyelerde bulunan Oral, kurum içi iletişim ve networking konusunda dikkat edilmesi gereken hususları global ve yerel markalar üzerinden açıkladı.

Dr. Nagihan Çakar Bikiç 3. Uluslararası Siirt film Festivali Özel Programının Moderatörlüğünü Üstlendi

Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nagihan Çakar Bikiç, Anadolu Haber Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Şaban Kızıldağ ve Sabah Gazetesi Yazarı Ferhat Ünlü'nün de konuk olduğu 3. Uluslararası Siirt film festivali özel programının moderatörlüğünü üstlendi.

"Netflix ve Sinema İlişkisi"nin konuşulduğu tv programda; sinema, film festivalleri, film festivallerinin şehirlere katısı, film endüstrisi,  dijital platformlar Netflix ve sosyal medya gibi konular da detaylıca masaya yatırıldı.

Dr. Nagihan Çakar Bikiç 3.Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali“nin Seçici Kurulunda Görev Aldı

Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi  Dr. Nagihan Çakar Bikiç; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Organizasyonu ile düzenlenen,  jüri başkanlığını Şükrü Avşar’ın yaptığı ve ana jüride pek çok başarılı sinemacı, yapımcı, yönetmen, yazar, senaristin yer aldığı 3.Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali“nin seçici kurulunda yer almıştır. Festivalin Gala Gecesi 9 Ekim de Siirt’te düzenlenecektir. 

İletişim ve Tasarımı Bölümü Öğrencileri “Tasarım Çalıştayı”na Katıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İletişim ve Tasarımı Bölümü’nde Ders Saat Ücretli (DSÜ) olarak görev yapan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Emin Kahraman başkanlığında, 17-27 Haziran tarihleri arasında “Tasarım Çalıştayı” düzenlendi. Arzu Sabancı’nın başkanlığını yürüttüğü EPOS 7 derneği ile YTÜ SATPARK iş birliğinde gerçekleştirilen çalıştaya, 6 üniversiteden tasarımcı 8 öğretim elemanı ve 7 üniversitenin tasarım bölümünde eğitimine devam eden 34 öğrenci katıldı. 

Arş. Gör. Sezer Ağgez’in “Fatma’dan Sonra 40 Yıl” İsimli Belgesel Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 2020 yılı üçüncü dönem başvurularında değerlendirmeye aldığı 476 projenin 71 tanesi, Bakanlık tarafından desteğe değer görüldü. Değerlendirme sonucunda İletişim ve Tasarımı Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Sezer Ağgez’in “Fatma’dan Sonra 40 Yıl” isimli belgesel projesi de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmeye hak kazandı. Kendisini ve ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.