İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi

2002 yılında eğitime başlayan Sanat ve Tasarım Fakültesi sanat, iletişim ve tasarım disiplinlerini birbirini bütünleyici bir anlayışla ele alan çağdaş bir yaklaşımla eğitim vermektedir. 

İletişim Sanatları (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler), İletişim ve Tasarımı (Multimedya), Sanat ve Kültür Yönetimi, Radyo, Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve İletişim, Çizgi Film ve Animasyon bölümlerinde mezunlarımızın akademik ve sektörel yaşama hazır olması için gerekli deneyim, altyapı ve eğitim içeriği sunulmaktadır. Güçlü akademik kadrosu, sektörel bağlantıları ve sunduğu olanaklarla öğrencilere meslek yaşamlarında gerekli olan kuramsal ve uygulamaya dönük her tür donanımı vermeyi hedeflemektedir. 

Fakültemizin Macintosh, PC ve Dijital Laboratuvarlarında en son teknoloji, teknik yazılımlar ve tasarım programları kullanılmaktadır. Sinema ve Televizyon Stüdyosu "Canlandırma", "Reklam", "Resim", "Tasarım", "Kurgu", "Halkla İlişkiler", "Oyunculuk", "Fotoğraf” ve “Seramik”  atölyeleriyle öğrencilerin uygulama alanındaki gereksinimleri karşılanmaktadır. 

Fakültemizde İletişim Sanatları (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler), İletişim ve Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema, Sanat ve Kültür Yönetimi, Çizgi Film ve Animasyon ve Yeni Medya ve İletişim bölümleri SÖZEL puan türüyle öğrenci almaktadır. 


Son Güncelleme Tarihi: Çar, 03/02/2022 - 17:06